Powalcz o dotacje na pompy ciepła Gdańsk!

Pompa ciepła powietrze-woda jest najbardziej rozpowszechnioną pompą ciepła zainstalowaną w Europie i w Polsce. Powodem tego jest łatwa instalacja, parametry techniczne i przystępna cena. Jest to przykład instalacji pompy ciepła przez ogrzewanie AC w ​​starszym domu. Dom ogrzewany przez kocioł zasilany paliwem kopalnym Jednopiętrowy dom z piwnicą jest ocieplony i wyposażony w plastikowe okna i podwójne szyby. Powierzchnia ogrzewanej podłogi wynosi 110 m², a straty ciepła przez strukturę domu obliczono na 9 kW. System grzewczy obejmuje kocioł LTO z grzejnikami żebrowymi w poszczególnych ogrzewanych pomieszczeniach. Głównym powodem wyboru ogrzewania bezobsługowego była starość jedynego mieszkańca domu. Innym powodem było obniżenie rachunków za ogrzewanie w celu utrzymania ciepła w domu 24/7.

Nowe źródło ciepła za dotacje na pompy ciepła w mieście Gdańsk – nowym źródłem ciepła dla domu jest pompa ciepła AC14 Konwerter ogrzewania AW14 o maksymalnej mocy cieplnej 15 kW. Do podgrzewania wody użytkowej zaleca się utrzymanie starego systemu z ogrzewanym elektrycznie kotłem w domu, ponieważ gorąca woda jest używana głównie przez jedną osobę. Jak prawidłowo wybrać Na początku nowego procesu wyboru źródła inwestor zdecydował się na system pompy ciepła „start-stop” z pojemnikiem akumulacyjnym o dużej objętości i pompą ciepła z regulacją ciągłą i bez zbiornika akumulacyjnego. Po wizycie technika z Termika GPE, który wyjaśnił skuteczność systemu zarządzania pompą ciepła z regulacją xCC oraz opcję ciągłej regulacji mocy wyjściowej, inwestor ostatecznie zdecydował się na pompę ciepła oraz na dotację na pompy ciepła Gdańsk. Takie dofinansowanie może okazać się kluczowe!

Co należy przygotować przed instalacją?
Najpierw uzyskaj dotacje na pompy ciepła Gdańsk, a później zaplanuj pierwsze prace. Prace przygotowawcze przed instalacją pompy ciepła obejmują prace trzech zawodów: przygotowanie budynku (fundament betonowy, wejście do ściany i odprowadzanie kondensatu), przygotowanie instalacji wodociągowej (odłączenie starego kotła i podłączenie wymiennika pompy ciepła do systemu grzewczego) i elektryczne przygotowanie (przygotowanie wyłącznika w rozdzielnicy i połączenie kablowe jednostki zewnętrznej pompy ciepła).

Pełna instalacja – prace przygotowawcze zostały pierwotnie zlecone przez właściciela lokalnym rzemieślnikom, ale w miarę zbliżania się daty instalacji i miejscowych robotników, którzy byli zbyt zajęci, przyszli właściciele musieli wykonać prace przez ekspertów od ogrzewania AC. Nowy wygląd starej kotłowni Instalacja pompy ciepła obejmowała instalację jednostki zewnętrznej, ułożenie rurociągu łączącego oraz instalację wewnętrznego urządzenia grzewczego AC i kotła elektrycznego (jako źródła biwalentnego). W ciągu jednego dnia uruchomiliśmy nowe źródło ogrzewania, które natychmiast zastąpiło stary kocioł węglowy. A to wszystko dzięki uzyskaniu funduszy takich jak dotacje na pompy ciepła Gdańsk.