Szkoła narciarska dla dzieci i dorosłych

W lutym ferie zimowe spędzamy w Szwajcarii i organizujemy jednodniowe wycieczki, aby wypróbować różne szwajcarskie kurorty. Zrobiliśmy kilka wycieczek poza Szwajcarią, które mogą być bardziej dostępne na karnety narciarskie, szkółkę narciarską, jedzenie i zakwaterowanie. Cieszymy się na narty w Polsce, we Francji, we Włoszech i w Austrii. Przyjaciele bardzo polecili Solden i Montafon w Austrii. Wiele rodzin korzysta z all inclusive Kinderhotels, ale nigdy nie byłem. Daj mi znać, jeśli masz co polecić.

Gdziekolwiek się wybierasz, rezerwuj szkołę narciarską z wyprzedzeniem. Wielu rezerwuje je w marcu na następny rok. W większości ośrodków takich jak szkoła narciarska dzieci w wieku poniżej 6 lat jeżdżą na nartach za darmo. Nadal musisz zdobyć dla nich karnet narciarski, aby mogli przejść przez bramkę obrotową. Większość ośrodków wymaga, aby bezpłatnemu dziecku zawsze towarzyszyła osoba dorosła płacąca. Niektóre ośrodki określają, że bezpłatne dziecko jeździ po drążku T między nogami osoby dorosłej. Niektóre ośrodki, takie jak szkoła narciarska, pozwalają dzieciom do 8 lat jeździć na nartach za darmo. Niektóre ośrodki, takie jak szkoła narciarska Sporteum, wykorzystują rok urodzenia, aby ustalić, czy jeżdżą za darmo, więc nawet jeśli Twoje dziecko ma już 6 lat, nadal może być bezpłatne.

Niektóre wymagają dowodu urodzenia, np. Dowodu osobistego. – Zniżki rodzinne. Dla starszych dzieci szukaj kart rodzinnych. Niektóre ośrodki oferują rodzinne karnety narciarskie, w których płacisz za pierwsze lub dwoje dzieci, a wszystkie pozostałe dzieci (w wieku 6–15 lat) są bezpłatne. Widziałem tę ofertę w szkole narciarskiej Sporteum, które ma kartę rodzinną do windy dla początkujących, gdzie cała rodzina płaci cenę dziecka.