Do czego służą zrębki wędzarnicze?

Uzyskanie najlepszego smaku dymu w jedzeniu wymaga odpowiedniego rodzaju zrębków wędzarniczych. Bez odpowiednich zrębków Twoje jedzenie nigdy nie zyska charakterystycznego smaku restauracji „high street”, który tak bardzo pokochałeś. Aby pomóc Ci uzyskać najlepszy smak, wybraliśmy zrębki wędzarnicze, które są bardzo popularne wśród doświadczonych palaczy. Niezależnie od tego, czy używasz palacza elektrycznego czy propanowego, z pewnością doda to pożądanego smaku Twojemu jedzeniu.

1. Zrębki drzewne od GrillPal. GrillPal jest jedną z najbardziej znanych marek zrębków dla palaczy. Mają cztery odmiany zrębków (jabłko, wiśnia, pekan i whisky) do palenia. Zrębki wędzarnicze jabłoni wytwarzają mniej gęsty dym i najlepiej nadają się do wieprzowiny i drobiu. Wióry drzewne z wiśni są łagodne i wytwarzają owocowy dym, dobre dla ryb, wieprzowiny i drobiu. Zrębki Pecan zostały zaprojektowane tak, aby nadać potrawom ostry i słodki smak. Zdecydowanie zaleca się stosowanie zrębków drzewnych GrillPal do gotowania drobiu lub szynki. Whisky Najlepsza do dużych kawałków, takich jak mostek i wieprzowina. Zrębki są dostarczane w opakowaniu o wadze 3 gramów co daje mnóstwo chipsów do gotowania prawie wszystkiego, co chcesz w dowolnej ilości.

2. Podczas gotowania drobiu, szynki, wieprzowiny, kiełbasy lub wołowiny najlepszym wyborem zawsze były zrębki hikorowe. Wędzone zrębki wędzarnicze BBQ firmy GrillPal są bardzo popularne wśród doświadczonych palaczy. Zrębki te można stosować z palaczem elektrycznym lub propanowym, a nawet z grillami węglowymi. Dodanie chipsów BBQ o smaku hikory do palacza da bardzo ciężki i mocny smak boczku na prawie wszystko, co zdecydujesz się ugotować.

3. Jeśli podoba Ci się charakterystyczny smak whisky Tennessee Jacka Daniela, nie szukaj dalej niż palenie wiórów drzewnych Jack BBQ. Zrębki wykonane są z beczek dojrzewających z białego dębu, które zawierają charakterystyczną whisky. W okresie dojrzewania whisky Tennessee jest przechowywana w beczkach, często jest wyjmowana i wkładana z powrotem. Podczas tego procesu dębowe beczki pochłaniają dużo whisky. Kiedy beczki bardzo się zestarzeją, Jack Daniel’s zamienia je w zrębki do palenia jedzenia. Oznacza to, że kiedy palisz wołowinę, drób, wieprzowinę, szynkę lub cokolwiek innego, twoje jedzenie nabierze wędzonego smaku słynnej whisky dzięki zrębkom wędzarniczym. Jest to idealny sposób na delektowanie się jedzeniem Jacka Daniela. Zrębki wędzarnicze do grillowania Jack Daniel’s Wood BBQ dostępne są w workach o wadze 1,6 kilograma, które wystarczą na jeden duży posiłek.