Buty do tańca

Bardzo częstą procedurą, którą codziennie wykonujemy, jest noszenie obuwia. Zazwyczaj wybieramy go zgodnie z działaniem, które będziemy wykonywać.

Inne buty zostaną umieszczone na jednym wyjściu, inne w dżokeju, innej piłce nożnej, inne w balecie, jeździe konnej itp. Podobnie, istnieją specjalne buty odpowiednie do tańców towarzyskich (czyli tak zwane buty do tańca), aby sztuka tańca stała się wygodniejsza i łatwiejsza.

Każdy, kto jest już zaangażowany w tańce towarzyskie, będzie wiedział, że wszystko w tańcu zależy od wielu rzeczy, ale najważniejszą rzeczą jest to, że tancerz może się poruszać bez poślizgnięcia się lub zawieszenia na podłodze. Buty z gumowymi podeszwami i na ogół buty, które przyklejają się do podłogi, utrudniają tancerzom swobodne i wygodne poruszanie się.

Gładkie tańce charakteryzują się precyzyjnym umiejscowieniem padów i małym obrotem stóp (dla zmian kierunkowych), podczas gdy w tańcach latynoskich akcja obrotowa jest znacznie bardziej intensywna.

Obrót bieżnika wynika naturalnie z ruchu ciała podczas tańca, jeśli używane są odpowiednie buty. Dlatego para butów towarzyskich jest niezbędna dla każdego tancerza, amatorskiego, wyścigowego lub profesjonalnego w tańcu.

Specjalne buty Ballroom są lekkie, bardzo elastyczne i mają podeszwy calisthenes, które umożliwiają łatwiejsze i bardziej kontrolowane ruchy. Tak jak odpowiednie buty sportowe pomagają ci osiągać lepsze wyniki w sporcie, dla którego zostały stworzone, jest to dokładnie funkcja butów do tańca towarzyskiego.

Więc jeśli zdecydujesz się na parę butów do tańca towarzyskiego, musisz obejrzeć kilka rzeczy. Po pierwsze, nie pytaj o „buty do tańca”. Na pewno będziesz potrzebować butów, których NIE chcesz mieć gumowych podeszew.

Jak wspomniano powyżej, obuwie męskie i damskie powinno mieć podeszwy cielęce. Ze względu na swoją konstrukcję obuwie balowe nigdy nie powinno być noszone na torze (na drodze, a na ogół na nierównym podłożu), więc zwykle są przechowywane przez 3 do 5 lat (w zależności od użytkowania).

Nie tylko buty do tańca są ważne – oprócz butów musisz także kupić specjalną metalową szczotkę drucianą do czyszczenia podeszwy buta. Czyszczenie butów powinno być wykonywane regularnie, aby usunąć kurz, wosk lub cokolwiek innego na podłodze, którą tańczysz.

Oczyszczanie nie powinno być oczywiście wykonywane na torze, ponieważ zabrudzisz podłogę, na którą nadepnie inny tancerz. Wreszcie torba na buty ułatwi transport butów, szczotek i innych drobnych przedmiotów.

Buty do tańca damskie Ballroom posiadają metalowy pasek (wydłużona część buta na pięcie), którego zwykłe obcasy nie mają. W ten sposób pięta jest chroniona podczas skrętów lub pięty i nie pęka.

Rodzaje butów do tańca, które są obecne, są dwa, zamknięte na palcach i otwarte.

Zamknięte buty są używane do tańców miękkich i otwarte na łacinę. Zamknięte buty mają niższy obcas niż łaciński, ale ponieważ są otwarte na palce, są wygodniejsze i mają wygodniejsze zapięcie niż zamknięte, więc jeśli musisz wybrać jeden z dwóch typów, lepiej byłoby kupić para latynoska. Niemniej jednak wybierzesz to, co sprawia, że ​​czujesz się bardziej komfortowo.

Buty do tańca męskie są dostępne ze skórą, polerowanym i perforowanym wykończeniem. Polerowana skóra jest łatwo podgrzewana, a buty mogą przyklejać się do siebie lub na podłodze, powodując upadek lub upadek. Z drugiej strony perforowane krawędzie rozciągają się i odprężają po użyciu. Dlatego lepiej jest kupować skórzane buty, które będą trwać dłużej i nie przyklejają się. Obcasy męskich butów są szerokie i znacznie bliższe żeńskim.

Buty męskie wyróżniają się w nich również tańcami miękkimi i łacińskimi, i wyróżniają się od długości pięty (wyższe po łacinie, niższe w miękkich).