Wędzarnie do ogrodu

Wędzarnie do ogrodu opalane drewnem, zewnętrzne piece murarskie można wykorzystać na cztery sposoby: do pieczenia, grillowania, gotowania i palenia. Niezależnie od potrzeb w zakresie gotowania, nasza zewnętrzna kuchenka / piekarnik / grill / palacz może to zrobić dzięki wymiennym rusztom grillowym i powierzchniom do grillowania. Jeśli chcesz grillować steki lub ryby, użyj rusztu do grilla. Jeśli chcesz upiec chleb, wsuń na stalową patelnię, ułóż kilka cegieł na górze, aby zatrzymać ciepło i dodaj drzwi do trzymania w cieple. Jeśli chcesz użyć kuchenki, po prostu przesuń metalową płytkę (lub patelnię) nad górną część paleniska. Jako miłośnicy wędzarni do ogrodu chcieliśmy zaprojektować wysoce wydajny, wielofunkcyjny piec, który używa niewielkiego drewna opałowego (lub węgla drzewnego) i zatrzymuje ciepło do pieczenia i gotowania.

Włączyliśmy więc grubą warstwę izolacyjną z lekkiego perlitu / cementu pomiędzy paleniskiem a otaczającym blokiem betonowym, a my włączyliśmy zdejmowane drzwi. Ten projekt utrzymuje ciepło w palenisku, gdzie jest potrzebne. (Perlit jest porowatym białym materiałem często spotykanym w glebach doniczkowych. Ten wydobyty produkt mineralny można kupić w centrach ogrodniczych). Piekarnik zewnętrzny można budować etapami, po kilka godzin na raz. (Będziesz potrzebował kilku dni między niektórymi krokami.) Sprawdź lokalne przepisy budowlane przed rozpoczęciem budowy.

Wędzarnie do ogrodu są wykonane z materiałów, które można kupić na lokalnym sprzęcie lub w sklepach budowlanych. Możesz także znaleźć niektóre materiały na składzie złomu. Szczegółowe instrukcje dotyczące budowy zewnętrznego pieca ceglanego i wędzarni do ogrodu znajdują się poniżej. Nawet jeśli używasz go tylko do pieczenia chleba, możesz zaoszczędzić wystarczająco dużo pieniędzy w ciągu jednego roku, aby zapłacić więcej niż koszt 3000 złotych polskich. Idealnie, piec jest zbudowany na wygodnej wysokości z betonową powierzchnią blatu po każdej stronie, plus dach chroniący przed żywiołami. Wędzarnie do ogrodu i bloki betonowe pokryliśmy dachówką, głównie ze względów estetycznych, ale można było zastosować sztukaterie na blokach lub po prostu je pomalować. Wygodny jest także zewnętrzny zlew i miejsce do przechowywania. Takie wędzarnie do ogrodu będą wspaniałym hobby dla Ciebie!