Badanie termowizyjne Gdańsk – kiedy jest niezbędne?

Inspekcje systemów mechanicznych w podczerwieni mogą być trudne ale czasem takie badanie termowizyjne Gdańsk jest konieczne. Praktyczna znajomość maszyny lub elementu jest absolutnie niezbędna do pomyślnej interpretacji tych obrazów. Jest to szczególnie prawdziwe podczas kontroli i badania termowizyjnego Gdańsk układów hydraulicznych, które są jednymi z najczęściej używanych elementów wyposażenia w operacjach instalacji. Teraz, gdy mówię o hydraulice, nie opisuję tylko układu napędzanego silnikiem. Mam na myśli każdy proces, który wykorzystuje płyny do wykonywania jakiejś pracy, takiej jak choćby badanie termowizyjne Gdańsk. Większość wszystkich układów płynów ma podobne elementy.

– Zbiorniki.
Użyj podczerwieni do wykrycia poziomu płynu – takie badanie termowizyjne Gdańsk może Ci dużo powiedzieć o tym co dzieje się w środku. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu zakresu zanieczyszczenia, takie jak ciała stałe, woda lub piana, można wykryć termicznie. Osady, piany, woda, a nawet różne płyny mają różne pojemności cieplne, które z kolei wpływają na temperaturę powierzchni zbiornika, tworząc różnice termiczne, które można wykryć na ścianie zbiornika.

– Pompy.
Można to sprawdzić, najpierw patrząc na nienormalne temperatury. Nienormalne temperatury pompy mogą być wynikiem nadciśnienia lub podciśnienia, nieprawidłowego przepływu, kawitacji, zużycia wewnętrznego i innych. Najlepiej jest stosować metodologię trendów podczas inspekcji pomp, w których monitoruje się obrazy tej pompy w czasie i szuka wszelkich zmian we wzorcu.

– Filtry.
Większość filtrów jest wyposażona w zawór obejściowy. Korpus filtra powinien wyglądać tak, jakby nie znajdował się jednocześnie w powietrzu filtr wydaje się chłodniejszy, może to wynikać z zabrudzenia filtra, blokady powietrznej lub zablokowanego zaworu obejściowego.