Sushi Warszawa Śródmieście, woj. mazowieckie

Oprócz sushi Warszawa Śródmieście kuchnia japońska oferuje znacznie więcej. Japończycy uwielbiają dobrą bułkę tak samo jak kolejna osoba, a piekarnie ustawiają ulice japońskich miast z niemal taką samą regularnością jak bary ramen. Słowo „kashipan” oznacza „słodki chleb” i odnosi się do szeregu bułek jednodawkowych, które zostały pierwotnie wynalezione w Japonii. Do najbardziej popularnych należą: patelnia z melonem (bułka z blatem z ciasteczkowym ciastem), patelnia (bułka z nadzieniem lub anko; pasta ze słodkiej czerwonej fasoli) oraz patelnia karee lub kare (wypełniona bułka) z sosem curry, panierowane bułką tartą panko i smażone w głębokim tłuszczu). Kashipan to pozycja obowiązkowa szczególnie dla miłośników chleba.

Sukiyaki to kolejna propozycja, która może rywalizować z sushi Warszawa Śródmieście. Gorący garnek wołowy sukiyaki to cudo! Podobnie jak oden, sukiyaki to japońskie danie z gorącym garnkiem nabemono, najczęściej spożywane zimą. Gorące garnki Sukiyaki są przygotowywane przez podpalenie plasterków wołowiny w gorącym garnku, a następnie dodanie bulionu sukiyaki (zwykle zrobionego z sosu sojowego, sake, mirinowego wina ryżowego i cukru) oraz różnych warzyw, makaronów i białek. Nazwa „sukiyaki” oznacza „gotuj to, co lubisz”, a radość z sukiyaki wynika z możliwości przygotowania potrawy z innymi gośćmi, przy stole, przy użyciu dowolnych składników.

Zupa Miso to popularna propozycja restauracji, które często serwują sushi Warszawa Śródmieście. Japońska zupa miso jest przepyszna. Niewiele japońskich potraw jest spożywanych częściej lub bardziej konsekwentnie niż zupa miso. Zupa miso, wykonana z połączenia pasty miso (tradycyjnego japońskiego jedzenia ze sfermentowanej soi) i bulionu dashi, jest podawana jako przystawka z tradycyjnymi japońskimi śniadaniami, obiadami i kolacjami. Złożone pikantne smaki zupy pomagają wzmocnić umami głównych dań, z którymi jest podawana. Aby nadać zupie miso trochę więcej ciała, zwykle dodaje się do niej kilka uzupełniających dodatków, takich jak zielona cebula, wodorosty wakame i twarde tofu. Odwiedź restaurację sushi w Warszawie na Śródmieściu i poznaj menu kuchni japońskiej.