Konserwacja mebli – zasady dbania o meble z drewna

Jak może wyglądać konserwacja mebli? Zalecamy częste odkurzanie czystą, miękką, suchą, niestrzępiącą się szmatką. Oczyść powierzchnię, pocierając w kierunku ziarna. Zalecamy polerowanie mebli mniej więcej co sześć miesięcy za pomocą czystej, miękkiej, niestrzępiącej się szmatki i wcierania pasty w kierunku ziarna. Niektóre z naszych produktów mają wykończenie na wysoki połysk. Przedmioty te wymagają szczególnej uwagi, aby zapobiec nadmiernemu widoczności kurzu i smug. Zachowaj szczególną ostrożność podczas konserwacji, aby nie zarysować wykończeń o wysokim połysku, używając miotełki lub bardzo miękkich, czystych ściereczek i wycierając je przy minimalnym nacisku.

Istnieją trzy podstawowe rodzaje produktów idealnych do czynności jaką jest pielęgnacja i konserwacja mebli: silikonowe środki czyszczące, woski i pasty. Zalecamy unikanie silikonowych środków czyszczących i wosków. Podczas gdy silikonowe środki czyszczące zapewniają wysoki połysk, silikon przenika do nawet najwyższej jakości wykończeń, tworząc barierę, która nie przyjmuje plam ani lakieru. To sprawia, że ​​praktycznie niemożliwe jest ponowne wykończenie lub retusz mebli. Należy unikać wosków, ponieważ ich regularne stosowanie może spowodować nagromadzenie się woskowatej powłoki na powierzchni mebli. Takie nagromadzenie może faktycznie przyciągać kurz, dym i inne zanieczyszczenia z powietrza, powodując smugi i smugi. Ponadto wiele wosków zawiera żwir, który może trwale uszkodzić powierzchnie mebli, jeśli jest niewłaściwie stosowany.

Pasty, które zalecamy, zawierają detergenty, emulgatory i olej mineralny. Detergenty usuwają brud z mebli, emulgatory nadają korpusowi czystość i działają dłużej, a olej mineralny pozostaje jako bariera dla brudu i wilgoci, które mogą szkodzić wykończeniom. Nie ma żwirku, który mógłby zaszkodzić wykończeniu, nie ma wosku do gromadzenia się i nie ma silikonu, aby zwiększyć połysk i działać jako bariera dla retuszu i lakierowania. Konserwacja mebli to Twoje zadanie, jeśli chcesz aby przez długi czas meble wyglądały dobrze.