Osuszanie starych budynków – po powodziach i zalaniach!

Ryzyko pozostawienia uwięzionej wilgoci w twoim domu niesie poważne konsekwencje – osuszanie starych budynków może być dla Ciebie ratunkiem! Patrząc na wody powodziowe spływające na dom, ryzyko powodzi jest natychmiast widoczne, ale możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne jest wpuszczenie nawet niewielkiej wilgoci do domu.

Niektóre z ryzyka uwięzionej wody obejmują:
– Naruszona integralność strukturalna: Wilgoć uwięziona w zalanych podporach domowych może powodować gnicie drewna, osłabiając jego zdolność do utrzymania ciężaru domu.
– Pleśń wywołująca choroby: Niektóre pleśnie mogą być śmiertelne, jeśli zbyt długo pozostaną w twoim domu. Dopiero po całkowitym wyschnięciu powierzchni domu i po zleceniu osuszania starych budynków możesz zacząć wybielać i usuwać pleśń. Jeśli pozostanie wilgoć, pleśń będzie nadal rosła.
– Mocno amortyzowana wartość domu: Chociaż powódź prawie zawsze sprawia, że ​​Twój dom jest mniej wartościowy, możesz zminimalizować straty zatrudniając ekipę która wykona osuszanie starych budynków. Utrzymasz także jego wartość odpowiednio czyszcząc i osuszając dom po powodzi. Jeśli potencjalny nabywca stwierdzi, że uwięziona woda stworzyła niebezpieczne warunki życia, jest bardzo mało prawdopodobne, że będziesz w stanie sprzedać swój dom, kiedy chcesz lub za cenę zbliżoną do ceny wywoławczej, jeśli osuszanie starych budynków nie będzie wykonane prawidłowo.