Garaże czy carporty?

Jak widać, między garażami a wiatami występują bardzo istotne różnice. W związku z tym ważne jest, aby dokładnie rozważyć każdą z nich przed przystąpieniem do pracy. Przyjrzyjmy się kilku możliwym scenariuszom, które pomogą Ci zdecydować, który z nich jest dla Ciebie najlepszy – garaż czy carport?

1. Powodem budowy wiaty lub garażu jest wyniesienie sprzętu z domu. Częstym powodem budowania miejsca jakim są carporty lub garażu jest pomoc w wyniesieniu narzędzi i innego sprzętu z domu. Cóż, to prawda, że ​​wiaty samochodowe mogą stanowić pewną ochronę dla innych rzeczy, chociaż nie wystarczy, jeśli te przedmioty są cenne. Jeśli chcesz wyprowadzić sprzęt sportowy i narzędzia, garaż jest znacznie bezpieczniejszy, ponieważ nie są one magnesem dla złodziei.

2. Twoje pojazdy są bardzo cenne więc zbuduj im carporty. Zarówno wiaty samochodowe, jak i garaże mogą fantastycznie chronić Twoje pojazdy. Nawet wiaty samochodowe, które mają tylko 2 strony ochrony, mogą chronić Twój samochód przed 90% tego, co może na niego rzucić natura. Jednak posiadanie garażu jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz mieć pewność, że Twój samochód jest z dala od wścibskich oczu potencjalnych złodziei samochodów. Carporty nie uchronią Cię w takim stopniu!