Zamontujemy Ci windy osobowe!

Wymagania dotyczące wind osobowych dla budynków w okolicach Szczecina, a także w innych miastach i lokalizacjach mogą być nieco niejednoznaczne. Jednak w przypadku architektów i projektantów zgodność z ADA – to znaczy zgodność z wytycznymi zawartymi w ustawie o niepełnosprawnościach – winda osobowa jest wymagana dla wszystkich budynków o wysokości powyżej trzech pięter lub ponad 3000 stóp kwadratowych na piętro. Przepisy ADA dotyczące windy osobowej zostały wprowadzone, aby zapewnić, że systemy wind w budynkach są bezpieczne i łatwo dostępne dla osób niepełnosprawnych oraz niedowidzących i niedosłyszących. Wśród obszernej listy potrzeb, wymagania dotyczące podnośników i windy osobowej dla budynków obejmują:

– Sygnały dźwiękowe, które brzmią raz dla kierunku w górę i dwa razy dla kierunku w dół. Alternatywnie, werbalne zapowiedzi wskazujące kierunek jazdy samochodu.

– Oznaczenia podłóg na obu ościeżach wejścia rozpoczynającego windy osobowe do szybu, podane w postaci znaków dotykowych oraz alfabetu Braille’a. Hala windowa i przyciski samochodowe muszą być zamontowane na określonej wysokości. Windy osobowe muszą mieć poręcze na określonej wysokości. Dwukierunkowe komunikatory w kabinie dostępne i używane przez osoby z upośledzeniem wzroku i słuchu. Wiele wymagań dotyczących wind budowlanych ma wyjątki, które mogą utrudniać poruszanie się po przepisach ADA dotyczących zgodności. Na wczesnych etapach projektowania lub planowania budynku i nie wiesz, od czego zacząć? Zadzwoń do ekspertów z Peterlift, montujących windy osobowe. Możemy pomóc.