Producent borówki pomorskie uprawia zdrowe, pyszne owoce!

Rośliny borówki wysokiej jakie uprawia producent borówki pomorskie zwykle potrzebują od sześciu do ośmiu lat, aby osiągnąć pełną produkcję i osiągają dojrzałość od 5 do 8 stóp wysokości. Klimat i gleby północno-zachodniego Pacyfiku sprzyjają dobremu wzrostowi, rozwojowi i wysokim plonom. W zależności od regionu średnie plony dojrzałych nasadzeń borówki uprawianych przez producenta borówki pomorskie wahają się od 7 do 10 ton z akra dla odmian wczesnosezonowych, takich jak „Duke”, a nawet większe w przypadku wielu odmian w połowie i późnym sezonie, takich jak „Liberty”, „Legacy”. ‚, ‚Elliott’ i ‚Aurora’.

Dobre zrozumienie fizjologii roślin jest ważne dla dobrych praktyk zarządzania, aby utrzymać te wysokie plony i uzyskać z czasem owoce dobrej jakości. Aby dowiedzieć się, jak lepiej zarządzać roślinami borówki i pracować jako producent borówki pomorskie, przyjrzyjmy się wzrostowi korzeni i pędów, fotosyntezie, transpiracji, rozwojowi kwiatów i uśpieniu.

Rośliny borówki uprawiane przez producent borówki pomorskie mają delikatny, płytki system korzeniowy. Korzenie o średnicy większej niż 1 mm zakotwiczają rośliny i transportują wodę i składniki odżywcze do pędów. Kolejny rodzaj korzeni jest ciemnobrązowy i długowieczny (od 150 mikronów, trochę więcej niż grubość ludzkiego włosa, do 1 mm średnicy). Transportują one głównie wodę i składniki odżywcze.