Kominiarze Gdynia wykonają profesjonalną kontrolę komina!

Na czym polega kontrola i zamiatanie komina jakie wykonują kominiarze Gdynia? Większość kominiarzy z Gdyni oferuje trzy poziomy zamiatania. Poziom wymagany przez komin zależy od ilości nagromadzonej sadzy i kreozotu, czasu od jego zamiatania, regularności użytkowania kominka i innych czynników.

Oto trzy różne poziomy kontroli i zamiatania.

Kontrola i zamiatanie komina poziomu 1 – Inspekcja i przemiatanie na poziomie 1 są najbardziej podstawowe. Polega na tym, że kominiarz przeprowadza wizualną kontrolę komina. Sprawdzą wnętrze wnęki kominowej i czopucha za pomocą pochodni. Jeśli masz na miejscu urządzenie, takie jak kominek gazowy, kominiarz zdemontuje je i usunie przed sprawdzeniem wnęki. Kominiarze Gdynia będą szukać wszelkich przeszkód, takich jak ptasie gniazda, nagromadzenie kreozotu i sadza. Podczas inspekcji na poziomie 1, kominiarz skontroluje twój komin tylko od dołu i nie wejdzie na dach twojej nieruchomości.

Coraz częściej wielu kominiarzy korzysta również z kamer do cyfrowej inspekcji przewodów i wnęk kominowych.

Po dokonaniu tej inspekcji kominiarze Gdynia zdecydują, czy Twój komin wymaga czyszczenia. Jeśli tak, zwykle zrobią to od czasu do czasu, używając szczotek, przedłużaczy i odkurzacza do czyszczenia i czyszczenia komina. Jeśli masz urządzenie, takie jak kominek gazowy, kominiarze Gdyni powinni je ponownie zmontować i zainstalować ponownie po zakończeniu kontroli i oczyszczenia wnęki komina i przewodu kominowego.