Diagnostyka w boreliozie w centrum Borela

Dla niektórych osób następstwa choroby jaką jest borelioza mogą utrzymywać się przez miesiące, a czasem nawet lata, dlatego tak ważna jest wczesna diagnostyka w boreliozie. Dostawcy medycyny alternatywnej nazywają ten stan „przewlekłą boreliozą”, ale ten tytuł jest po prostu zły. W przypadku osoby, która została zarażona boreliozą, a następnie wyleczona, bakterie, które powodują boreliozę, są mierzalnie nieobecne w jego ciele, nawet jeśli nadal mogą odczuwać pewne objawy. Prawidłowym tytułem tego stanu jest zatem „zespół boreliozy po leczeniu”.

Borelioza to ciężka infekcja wywołana przez bakterię znaną jako Borrelia burgdorferi. Bakterie te są dostarczane ludziom przez ukąszenia przez kleszcze. Z miejsca ugryzienia bakterie mogą dostać się do krwioobiegu i rozprzestrzeniać się po całym ciele. Zwykle, ale nie zawsze, zakaźny ukąszenie przez kleszcza powoduje charakterystyczną czerwoną wysypkę w miejscu ukąszenia.

Inne objawy to gorączka, ból mięśni, ból głowy, zmęczenie i zawroty głowy. W kilku przypadkach objawy mogą również obejmować wahania nastroju, utratę pamięci i zaburzenia snu. Aby diagnostyka w boreliozie mogła być skuteczna, warto wykonać ją odpowiednio wcześnie po ukąszeniu kleszcza. Nieleczona zbyt długo choroba z Lyme może prowadzić do uszkodzenia nerwów, powodując w ten sposób ból, drętwienie, a nawet paraliż. Dobrą wiadomością jest to, że ponieważ borelioza jest wywoływana przez bakterie, antybiotyki skutecznie eliminują tę chorobę, konieczna jest jednak diagnostyka w boreliozie.

Przyjmowanie antybiotyków przez jeden do czterech tygodni, zgodnie z zaleceniami lekarza, skutecznie zabija wszystkie bakterie z Lyme w ciele chorego pacjenta. Niestety niewielki procent ludzi nadal odczuwa objawy przez wiele miesięcy lub nawet lat po wyeliminowaniu tych bakterii. Dla takiej osoby nazywanie jej przewlekłą chorobą z Lyme jest niepoprawne, ponieważ bakterie z Lyme nie są już obecne w jego ciele. Ponadto, ponieważ w jego ciele nie ma bakterii z Lyme, podawanie takiej osobie większej ilości antybiotyków w ciągu miesięcy i lat nic nie daje – takie osoby najczęściej korzystają z naturalnego leczenia boreliozy w centrum diagnostycznym Borela w Warszawie. Udaj się na diagnostykę w boreliozie do Boreli i zaplanuj leczenie ze specjalistami.